Czujki

 
AD800AM

Akustyczna czujka zbicia szyby z antymaskingiem, grade 3

Ad 800 to nowoczesny detektor z funkcją aktywnego antymaskingu, wykrywający wszelkie próby włamania przez okna lub oszklone elementy ścian i drzwi. Zbudowany jest w oparciu o najnowszą technologię z dziedziny mikrokontrolerów z oprogramowaniem uwzględniającym wiele czynników związanych z akustyką pomieszczenia (cyfrowa kompensacja akustyki pomieszczenia DRC). Dzięki takiemu rozwiązaniu detektor precyzyjnie rozróżnia sygnał powstający w wyniku zbicia szyby od innych, zakłócających dźwięków.

Wykonany jest zgodnie z norma EN 501131-2-7-1/A1:2013 w klasie bezpieczenstwa 3. Wyposażony jest w dwa niezależne przekaźniki sygnalizacji zbicia szyby (intrusion) oraz sygnalizacji sabotazu mikrofonu (fault). Posiada dwukanałowy system wykrywania sabotażu mikrofonu: kanał akustyczny AM, pracujacy na całkowicie niesłyszalnych przez człowieka częstotliwościach oraz kanał podczerwieni IR, który wykrywa obiekty w bezpośredniej bliskości mikrofonu.

Pracuje na powiększonym zakresie wejściowego napięcia zasilania od 7V do 32V i przystosowany jest do systemów 12V i 24V.

Detektor zapewnia niski pobór mocy - 11.5 mA @ 12V,   7.5 mA @ 24V

Przeznaczony jest do stosowania wewnątrz pomieszczeń i może być montowany na suficie lub ścianie, przeciwległej do chronionego okna. Kąt pokrycia wynosi 165°, pozwala to zabezpieczać w danym pomieszczeniu kilka okien jednym detektorem. Zabezpiecza szyby ze szkła standardowego (float), hartowanego, foliowanego, laminowanego.

Napięcie zasilania 7-30 VDC
Pobór prądu w stanie czuwania 12 mA przy 12 VDC
Wyjście alarmowe Przekaźnik, NC
Zabezpieczenie sabotażowe mikrofonu 2 kanały (akustyczny AM, podczerwień IR)
Zabezpiecznie zdjęcia pokrywy TAK
Zasięg detekcji, kąt widzenia maksymalny 9m / 165 stopni
Wskaźnik alarmu TAK - diody LED
Temperatura pracy -5°C - +40°C
Wymiary 110x68x39
Zgodność z normą EN 50131-2-7-1/A1:2013
Stopień zabezpieczeń GRADE 3