Aktualności

Rozproszony system detekcji wycieku wody - detekcja linowa

Szanowni Państwo,

          Chciałbym Was w dniu dzisiejszym zainteresować „Systemem liniowej detekcji zalania H2O” w oparciu o WTZ : http://www.tap.com.pl/inne,15,metel,36,produkt,16,detektor-wtz,471.html

          Proponowany system posiada architekturę rozproszoną opartą o sterownik IP-LOG. Na poziomie sterownika mamy do dyspozycji 2 magistrale komunikacyjne RS485 o zasięgu 1200m dla CU. Na każdej magistrali RS485 możemy obsadzić do 16 modułów (czujników) IPSEN-H2O. Do każdego z czujników możemy podłączyć liniowy przewód detekcyjny MSC-25 z bardzo trwałym polimerowym nośnikiem. Maksymalna długość podłączonego przewodu detekcyjnego MSC-25 może wynieść 76.2m. Każdy podłączony przewód terminowany jest na samym końcu zakończony rezystorem terminującym M-LC-KIT.

          Na płycie sterownika dodatkowo mamy do dyspozycji 8 wyjść przekaźnikowych (do każdego wyjścia możemy przypisać dowolny próg alarmu) ilość wyjść w sterowniku zależy od wybranego modelu sterownika IP-LOG. Port TCP/IP w postaci gniazda RJ45 za pomocą którego możemy wpiąć sterownik IP/LOG do sieci TCP/IP i dalej monitorować stany przewodów MSC-25 z poziomu przeglądarki internetowej ON-LINE. Załączony rysunek obrazuje przykładową sytuację.

          Pozdrawiam i zapraszam Tomasz Górski